Zájez do jižní Anglie
Od 14. do 20. června probíhal na naší škole zájezd do jižní Anglie. Žáci se vydali na výlet plný nezapomenutelných zážitků, historie a praktického procvičování angličtiny. První velká zastávka byla v Belgii, kde jsme obdivovali historické centrum Brugg, navštívili baziliku Svaté Krve a užili si plavbu na lodičkách. Po přenocování ve francouzském Calais nás v úterý ráno čekal trajekt do Anglie, na kterém jsme si vychutnali typickou anglickou snídani. První britskou zastávkou byla dechberoucí procházka po bílých útesech Beachy Head, po níž následovala návštěva letoviska Brighton. Tam jsme vyjeli prosklenou kabinou i360 do výšky 137 metrů a prošli se po slavném mole. Večer se pak žáci ubytovali v hostitelských rodinách v oblasti Waterlooville.
Středeční program patřil mystickým megalitům Stonehenge a malebnému městečku Salisbury s jeho slavnou gotickou katedrálou. Ve čtvrtek jsme se přesunuli do historického přístavu Portsmouth, kde jsme prozkoumali slavné lodě HMS Victory a Mary Rose, vyjeli na moderní věž Spinnaker Tower a odpoledne zakončili procházkou ve starobylém Winchesteru. Zlatým hřebem celého týdne byl páteční Londýn. Do britské metropole jsme vpluli lodí od Greenwich Parku přímo k Tower Bridge. Následně jsme si prohlédli město z ptačí perspektivy na vyhlídce Horizon 22, navštívili stadion FC Arsenal a přes Leicester Square došli k Big Benu a Westminsteru. Domů jsme se vrátili unavení, ale plní skvělých dojmů. Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Tomáš Vyhnálek





