Výlet 8. C do Blatné
Ve čtvrtek 18. 6. se třída 8. C doplněná o několik spolužaček z 8. A vydala vlakem na zámek Blatná. Při přestupu z beznadějně plného rychlíku v Nepomuku nás trochu vyděsilo, že nám odjel osobák do Blatné, ale výpravčí nám vysvětlil, že se náš vlak za chvilinku vrátí, protože odjel omylem zároveň s vlakem na Plzeň. A skutečně po několika minutách náš vlak přicouval a my mohli pokračovat v cestě do Blatné.
V Blatné jsme si prohlédli park s daňky, alpakami a pávy, zakoupeným krmivem jsme daňky i nakrmili. Prohlídka zámku byla zajímavá, ale vyčerpávající.
Parný den jsme zakončili drobným občerstvením a vyrazili jsme domů.
Mgr. Marie Farkašová





