V pátek 12. 6. probíhalo v 1.–3.třídách projektové vyučování s názvem Laskavost, vztahy, morálka – do naší třídy šikana nepatří. 

Žáci si připomněli pravidla, podle kterých se mají ve škole chovat, tvořili „Pavučinu laskavosti“. Uvědomili si, že ve třídě táhneme za jeden provaz, že se na sebe můžeme navzájem spolehnout, že má mezi námi každý své důležité místo a že se potřebujeme cítit ve třídě dobře a bezpečně. 

Hráli scénky se svými plyšáky. Zvířátka symbolizovala děti a jejich špatné i správné chování. Z každého příběhu vzniklo ponaučení. 

V závěrečné části žáci vytvářeli „Strom laskavosti“. Vznikl strom, kde listy znázorňovaly obtisky dětských rukou. Do nich vepisovali laskavé skutky. Museli se zamyslet, čím by mohli někomu pomoci nebo udělat radost. Dobré skutky bychom měli dělat často, nejen v rámci takového vyučování. 

Mgr. Iva Sedláčková, Mgr. Gabriela Štrejlová

 

 

PROJEKTY


SPOLUPRÁCE