Návštěva zimoviště vodních ptáků na řece Berounce

10.února jsme se vypravili s paní vychovatelkou podívat na největší zimoviště vodních ptáků na řece Berounce. Již z dálky nás vítali křikem a poletováním nad hladinou. Určitě věděli o dobrotách, které jsme jim přinesli. Měli jsme na lávce schůzku s panem Makoňem z Dobrovolného ekologického spolku ochrany ptactva. Ten nám zajímavě vyprávěl nejen o jednotlivých druzích ptáků, ale i o jejich kroužkování. Nejvíce nás upoutalo povídání o Labuti velké. Jak se pozná mládě, že na rybníku hnízdí pouze 1 pár, ža samice po vylíhnutí hned své děti vezme na vodu a už se na hnízdo nevrátí a spoustu dalších zajímavostí.

Na závěr došlo na krmení ptáků suchým pečivem. To na vodní hladině bylo živo! Každý chtěl to největší sousto. Myslíme si, že si pochutnali všichni. Moc se nám výlet líbil a již se těšíme na návštěvu Záchranné stanice zvířat, kterou jsme si s panem Makoňem domluvili.

Eliška Vohradská, Veronika Hálová, Terezie Simotová – žákyně IV.B