Kouzelník

Ve středu  13. 5. 2009 se všechny děti z 1. a 2. tříd shromáždily v tělocvičně školy. Přijela totiž kouzelnice. Na vystoupení se podílely i samotné děti, které jí pomáhaly při jednotlivých kouzlech.

Kristýnka Křišťanová držela čarovnou prázdnou krabičku, ze které kouzelnice postupně vyndala 10 hodinek.  Kristýnka asistovala i při dalším čísle – uchopila černou gramofonovou desku, jejímž otvorem kouzelnice provlékla barevný šátek. Deska i šátek postupně měnily barvy.

Martin Petr a Patrik Milfort soutěžili, kdo si první sedne na židli. Za odměnu dostali piškoty a limonádu. Jenže netušili, že kouzelnice bude chtít za to zaplatit. Protože kluci neměli peníze, chtěla po nich pití vrátit. Do prázdného kelímku jim z nosu , ucha a pod paždím tekla limonáda.

Potom kouzelnice s jejich pomocí předvedla další kouzlo. Na dva provazy navlékla kroužky, dudlíky, kouzelnickou hůlku a kabát. Kluci drželi proti sobě napnuté provazy a ona z nich bez problému odebírala zavěšené předměty. Ema Anastasova a Bára Tauerová vkládaly do látkového pytlíku barevné šátky a místo nich paní kouzelnice vytahovala plyšová zvířátka a šátky naprosto jiných barev. Eliška Červenková, Šárka Adriánová, Roman Černý a Kuba Fládr soutěžili s obručí. Terezka Nerudová pomáhala při dalším kouzle. Do prázdného plechového válce byly vloženy papírové kapesníky a místo nich se objevila celá řada barevných šátků.

Všem by se ale nejvíc hodilo poslední kouzlo. Kdopak by nechtěl umět přeměnit papírový ubrousek ve stokorunu!

L. Poláková – vych. ŠD