Školní rok 2006/07

Den dětí s myslivci

Na sobotu 26. května jsme se všichni těšili. Myslivci z MS Výrov nás totiž pozvali na oslavu Dne dětí do Brodu u Stříbra.

Připravili pro nás mnoho soutěží : skákání v pytlích, házení šipek na terč, pojídání koláče, házení na panáka aj. Nejvíce ovšem lákala střelba ze vzduchovky.

Tajemstvím o králi Mlsounovi bylo zahaleno hledání pokladu. Dětem pomáhala při plnění úkolu „Babuška bylinkářka“. Na konci hledání byla v lese objevena velká truhla plná sladkostí.

V závěru naší návštěvy jsme se s kapelou Corchem naučili irský tanec. Snad nikdo nevydržel sedět a zapojil se do kola.

Nejvíce navštěvovaným místem byl koutek s občerstvením. Stůl plný buchet, koláčů, preclíků, sud výborné limonády, hromada vuřtů. Kdo by odolal? Vůbec se nám domů nechtělo.

Anna Králová

Den dětí s myslivci

Dlouho jsme se všichni těšili na sobotu 26.května. Myslivci z MS Výrov nás pozvali na oslavu Dne dětí do Brodu u Stříbra. Naše školní družina s nimi spolupracuje již 12.rok. Tato akce byla určena dětem, které na podzim sbíraly kaštany a žaludy pro lesní zvěř.

Program doslova nadchl nejen děti, ale i nás vychovatelky. Spoustu odměn získaly na soutěžních stanovištích např.střelba ze vzduchovky, skákání v pytlích, hod šipkami, kousání koláče. Zpestřením akce bylo hledání pokladu, které bylo zahaleno tajemstvím o králi Mlsounovi, který si zakopal v lese spoustu dobrot. Babuška bylinkářka provázela děti celým příběhem, na jehož konci byla opravdu bedna plná zlatých čokoládových mincí.

V závěru zábavného odpoledne vystoupila kapela Corchem. Snad nikdo nezůstal sedět a zapojil se do tance. Vedoucí kapely p.Šmahelová naučila všechny tanečníky irský tanec. Vůbec se nám nechtělo domů, ale vše jednou končí. Na závěr ještě to nejdůležitější. A to je poděkování všem: myslivcům z MS Výrov, občanům obce Brod u Stříbra, kteří pomáhali při organizaci soutěží a všem sponzorům. Prožili jsme krásný den plný zážitků a skvělých lidí. Děkujeme.

Žáci a vychovatelky školní družiny 20.základní školy Plzeň, Brojova ulice

Další fotbalový úspěch

Také druhý fotbalový zápas naši kluci 2. a 3. tříd vyhráli 1:0. Utkali se 30.5. se zástupci ŠD 13.ZŠ Habrmannova ul. Přestože favoritem zápasu byl soupeř, naši kluci zabojovali a díky mohutné podpoře fanoušků dotáhli zápas k vítěznému konci. BLAHOPŘEJEME!

Všechny obrázky (ZIP, 3 MB)

Sportovní odpoledne

Naše sportovní setkání se žáky 25.ZŠ se již stávají tradicí. Opět jsme se sešli 23.5.2007, abychom poměřili své síly - tentokrát ve vybíjené a fotbalu. Do našich borců jsme vkládali velké naděje. Kluci po tvrdém boji nakonec zvítězili 1:0. Děvčata musí ještě trošku přidat v tréninku vybíjené. Přesto nerozhodný výsledek byl pro nás také úspěch.

Příští týden nás čeká utkání se žáky 13.ZŠ. Snad nás nezaskočí...

Hvězdárna

24.4.2007 jsme navštívili Planetárum a hvězdárnu v Plzni, kde pro nás pracovníci připravili výchovně vzdělávací pořad o střídání ročních období. Na svítícím modelu jsme také viděli jak Země obíhá Slunce a proč se střídá den a noc.

Odpoledne s hasiči

13.4.2007 Dnešní odpoledne jsme prožili s dobrovolnými hasiči z Koterova. Naše setkání zahájila beseda o práci hasičů a ukázka jejich výstroje a techniky. Zejména kluci se těšili na prohlídku velkého auta. Někteří z nás vůbec nevěděli, že hasiči zasahují také při povodních, a tak jsme si s velkým zájmem prohlédli nafukovací člun a jeho vybavení. Nechyběla v něm ani záchranná vesta pro pejsky. Spoustu zábavy jsme si užili u stříkaček. Že to není nic snadného jsme zjistili hned, jak pustili vodu.

Moc jsme si to užili a získali jsme spoustu nových informací o náročné práci hasičů.

Zahájení soutěže ve sběru kaštanů a žaludů

První měsíce tohoto školního roku proběhly v naší školní družině ve znamení soutěže, kterou pro všechny sběrače kaštanů a žaludů vyhlásili myslivci z Mysliveckého sdružení Výrov na Tachovsku. Naše vzájemná spolupráce trvá již jedenáct let a je oboustranně prospěšná.

V průběhu soutěže se sběrači sešli při opékání vuřtů a zorganizovali jsme výtvarnou soutěž na téma: Život v lese.

1.prosince 2006 proběhlo vyhodnocení soutěže sběračů. Zúčastnilo se jí 84 žáků naší školy a celkem sebrali 1254 kg žaludů a kaštanů. Soutěž byla do samého konce velmi napínavá a rozdíl mezi nejlepšími byl minimální.
První místo získal Tomáš Náhlík, který nasbíral 240 kg, druhé místo obsadila Valerie Černá s 221 kg a na třetím místě byla Tereza Simotová s 58 kg.

Velmi hodnotné ceny všem účastníkům soutěže přijeli předat zástupci MS Výrov – pan František Janoušek (předseda), Bedřich Tausch (jednatel) a Václav Havránek (člen výboru). Po vyhodnocení proběhla beseda a myslivci odpovídali na zvídavé dotazy dětí. Setkání slavnostně ukončila fanfára na lesní roh v podání pana Tausche a dohoda o další spolupráci.

Již nyní se děti těší na návštěvu u myslivců!

Výstava železničních modelů

Každý rok se všichni těšíme na výstavu železničních modelů. Někteří zde byli již několikrát, ale stále se zde objevuje něco nového. Modeláři tuto železnici budují již 30 let a stále mají nové nápady.

Minikabaret

Těšení na Vánoce jsme si užili na VÁNOČNÍM MINIKABARETU v KD Šeříková. Bylo to krásné odpoledne s vyprávěním o tradicích, se zpěvem vánočních koled a tanečky.

Společně jsme ozdobili vánoční stromeček a vůbec se nám od něj nechtělo domů.