Setkání s myslivci

Ve čtvrtek 16. prosince děti z naší školní družiny využily pozvání myslivců, kterým nasbíraly pro zvířátka žaludy. Autobus nás odvezl až do Tymákova. Pak jsme v doprovodu p.Cvrčka, p.ing. Šaška a p. Ereta pokračovali ke krmelcům. Během cesty nám hostitelé poutavě vyprávěli o životě zvířat v zimě a upozorňovali nás na jejich stopy. Také nás doprovázel velký bílý pes Don, který ve sněhu nebyl skoro vidět. Do každého krmelce jsme odsypali část „vánoční nadílky‘‘ – suchý chléb, rohlíky, jablka a mrkev.
Teď už všechny děti chápou, proč sbírají kaštany a žaludy a že bez pomoci lidí by zvířata krutou zimu těžko přežila.
Děkujeme za hezký výlet a slibujeme, že budeme na podzim zase pilně sbírat. Možná za rok na shledanou!

L. Poláková

,