Pomáháme zvířátkům

Každý podzim je v naší školní družině ve znamení soutěže sběračů kaštanů a žaludů pro zimní přikrmování lesní zvěře. Máme mezi sebou celé rodinné týmy, které nasbírají i více než metrák, ale myslivci z Brodu mají vždy odměnu pro všechny, kteří se do soutěže zapojí. Část nasbíraných žaludů jsme letos dali myslivcům ze střelnice ASO Dukla Plzeň. Odměnou pro nás byla exkurze v tomto zařízení. Pan Pokorný nás provedl celým areálem, vysvětlil jednotlivé závodní discipliny a dokonce jsme se mohli vyfotit i na stupních vítězů. Moc mu děkujeme, že si na nás udělal čas a trpělivě odpovídal na všechny otázky.

Soutěž, kterou pro nejlepší sběrače vyhlašují myslivci z Brodu u Stříbra, vyhrála v tomto školním roce Tereza Švambergová, která přinesla neuvěřitelných 295 kg. Další pořadí :
Dominik Panoš  175 kg, Terezie Simotová 107 kg, Karolína Plhová 105 kg a další.
Celkem se soutěže zúčastnilo 74 žáků a bylo sebráno 1663 kg. Právě tuto krutou zimu byla naše pomoc hodně důlěžitá. Pan Tausch a pan Hucl z Mysliveckého sdružení Brod u Stříbra přijeli odměnit všechny sběrače a poděkovat jim i jejich rodinám za spolupráci. Všechny nás zvou na oslavu Dne dětí k nim do Brodu. Tam se vždy moc těšíme!

Anna Králová