Orli - supi - kondoři

Celá naše školní družina se zúčastnila akce: Orli - supi - kondoři, která se konala na hřišti v Božkově. Pánové ze společnosti Zayferus pro nás připravili úžasnou přehlídku ptáků. Nikdy jsme si nemohli z takové blízkosti prohlédnout např. jestřába lesního, orla bělohlavého, supa krahujového a spoustu dalších. Asi nejvíce si nás získal karančo jižní. Je to pták, který tráví většinu času na zemi a pobíhal za svým pánem jako pejsek. Správnou odpovědí si v této přehlídce zajistila účast i naše Míša Jirsová. Protože správně určila luňáka, mohla spolupracovat při jeho vypouštění. Trošku se asi bála, že se jí nevrátí, ale vše dopadlo dobře. Kromě zajímavého povídání jsme viděli i ukázky sokolnictví. Moc se nám celá akce líbila.

Králová Anna vychov. ŠD

Zde najdete fotogalerii