Den dětí

Oslavu Dne dětí jsme si užívali mezi indiány. Do Brodu u Stříbra nás pozvali myslivci místního sdružení. Vzájemná spolupráce trvá již 15 let. Žáci sbírají pro zvěř kaštany a žaludy. V tomto školním roce sebrali 1.600 kg. Myslivci pro ně za odměnu pořádají oslavu Dne dětí. Letošní téma bylo : „ Indiáni “. Děti se pečlivě připravovaly. Šily se kostýmy, vyráběly čelenky a další doplňky. I myslivci vzali hru vážně. Přivítala nás rada starších v čele s Velkým náčelníkem. Na jednotlivých stanovištích si děti užívaly spoustu zábavy. Střelba z ohnivé tyče, lasování, střelba z luku, nádherné indiánské malování paní Liškové a Semorádové, hod krátkým oštěpem a hlavně indiánka Sára a vyjížďky na jejím koni Durmelovi. Hojně navštěvovaný byl kout se zázračným pramenem a výbornými špekáčky. To vše v krásném prostředí se skvělými lidmi. Závěrečný tanec kolem totemu byl pro mnohé smutným loučením. Chtěli totiž ještě, ještě.. Chceme poděkovat panu Bedřichu Tauschovi a všem ostatním, kteří se zapojili do organizace tohoto krásného odpoledne. Moc jsme si to užili a těšíme se na příští setkání.

Králová Anna, vychovatelka ŠD

Další fotografie naleznete zde