Advent v Blovicích

Náš výlet na zámek Hradiště v Blovicích byl zaměřen na adventní čas a všechny symboly, které k této době patří.
Na nádvoří zámku nás u stromečku přivítala paní Zunová a rozdělila nás na skupiny, které se střídaly na jednotlivých stanovištích. Pracovali jsme na výrobě vánoční dekorace, prohlédli jsme si expozici muzea. Tam nás nejvíce zaujala část s vánoční tématikou – betlémy a ozdoby. V kapli zámku pro nás divadelní soubor Jezírko zahrál Vánoční příběh. S velkým nasazením jsme soutěžili, kdo nejdříve ozdobí vánoční stromeček. Čas rychle utíkal a přišlo loučení. Se žáky místní základní školy jsme si při záři prskavek zazpívali vánoční koledy. Moc se nám na Hradišti líbilo. Bylo to pravé těšení na Vánoce!

děti ze školní družiny

Zde najdete fotogalerii.