Žijeme Londýnem

Dne 21. 9. 2011 navštívily třídy 6. A a 6. B kulturní centrum Peklo. Pořad byl zaměřený na očekávanou olympiádu v Londýně a jmenoval se Každý může být vítězem. Motto bylo známé – Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Celou akci komentoval moderátor České televize Petr Svěcený.
Na tiskovou konferenci, kde jsme se ocitli v roli novinářů, se dostavila i nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a plavkyně Ilona Hlaváčková.
Potom nastala soutěž dětí, které se zúčastnili zástupci tříd jednotlivých škol. Soutěžilo se na Xbox 360 Kinect od společnosti Microsoft v běhu na 100 metrů. Tuto soutěž vyhrála Anna Bílková s časem 8, 83 sekund. Porazila všechny zástupce tříd. V Plzeňském kraji se umístila na 2. místě. Pak nastala otázková soutěž. Mezi výherci byli i naši zástupci Dominik Panoš i Anna Bílková. Všichni jsme si pořad moc užili a olympiádu v Londýně budeme určitě sledovat a fandit našim sportovcům.