Zeměpisná vycházka Rotunda ve Starém Plzenci, VI.C a VIII.A

Ráno 26.října 2014 jsme vyjeli autobusem č.51 do Starého Plzence.
Zmatek nastal při nákupu jízdenek, protože každý má jinak nastavenou Plzeňskou kartu. Zvládli jsme tedy nákup jízdenek pro vnější zónu a šťastni vystoupili na plzeneckém náměstí. Po nezbytné fotografii u „špuntu“ Bohemia sektu žáci dostali pracovní listy a vyrazili na 3,5km dlouhou naučnou stezku se 13 zastaveními. Na každé ze třinácti informačních tabulí museli najít řešení zadaného úkolu.
Úkoly byly zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu nových informací o lokalitě Hůrka, kde kromě Rotundy najdeme zbytky slovanského hradiště a základy dvou kostelů.
Na Rotundu jsme dorazili sice už v dešti, ale počasí nás, na rozdíl od autobusové dopravy, nezaskočilo. Spokojeně jsme čekali na zpáteční autobus na zastávce Plzenec, železniční stanice, leč k našemu údivu autobus kolem nás projel aniž by zastavil. Poctivým pátráním jsme zjistili, že za rohem se nachází zastávka se stejným názvem. Naštěstí za pár minut jel autobus č.51. Ale! Na opačnou stranu! Místní nás uklidnili, že dojede na konec obce a pak se otočí a vydá do Plzně.
Dojeli jsme tedy v pořádku a včas, obohaceni o informace, zážitky, nová přátelství i několik hříbků. Už si začínáme plánovat další vycházkové cíle.

Zde najdete fotogalerii

Mgr.Šárka Franková, VI.C