Zájezd do Drážďan

V letošním roce jsme se vydali s vybranými žáky 9. a 8. tříd na jednodenní poznávací výlet do saského města nedaleko našich hranic. V brzkých ranních hodinách jsme byli připraveni na cestu dlouhou asi 240 km. Po několika hodinách jsme zastavili na první zastávce – Moritzburg, kde se natáčela legendární pohádka Tři oříšky pro Popelku. Bylo sice větrno, ale pohled na lovecký zámek uprostřed zamrzlého jezera byl nádherný. Po krátké zastávce a objevení Popelčina střevíčku jsme spokojeni vyrazili dál. Naším cílem bylo město Drážďany a jeho historické centrum. Nebudeme daleko od pravdy, že jsme si připadali jako v Praze, ale v mnohem větší a krásnější podobě. Stavby byly monumentální a jejich historie fascinující. Všechen ten dechberoucí zážitek byl završen třešničkou na dortu, a to vyhlášenými vánočními trhy s tradičními dobrotami a vším tím, co k tomu patří. Žáci se zájmem procházeli uličkami, všemi smysly vnímali historii města a odměnou byla spokojenost a úsměv na jejich tvářích.

Světlana Martináková
Michal Trnka