Výlet do Anglie

V neděli brzo ráno jsme odjeli z Plzně, a poté i z celé ČR. Pokračovali jsme přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme přespali v hotelu F1 poblíž přístavu Calais . Hotel byl pro nás velmi zajímavý, zejména otevíráním dveří pomocí číselných kódů.

Další den jsme hned ráno vyrazili na trajekt, který nás bezpečně převezl do Anglie.
Jako první jsme navštívili starobylé městečko Canterbury . Procházeli jsme se krásnými křivolakými uličkami s hrázděnými domky a měli možnost koupit si první suvenýry. Poté jsme také navštívili gotickou katedrálu, kde sídlí canterburský arcibiskup. Uvnitř katedrály to bylo opravdu úchvatné.
Sedli jsme opět do našeho velkého a pohodlného autobusu a jeli do městečka Rochester, kde jsme si prohlédli nejzachovalejší normanský hrad v Británii. První den ve VB jsme završili návštěvou Hever Castle, který je zajímavý svými pečlivě upravovanými zahradami a třemi bludišti. Nejvíce se nám líbilo vodní bludiště, po jehož zdolání jen málokdo zůstal suchý. Den se nachýlil ke konci, a tak nás autobus odvezl na místo, kde si nás postupně přebíraly hostitelské rodiny, které se o nás staraly po celou dobu našeho pobytu. Rodiny byly už na první pohled velmi milé a pohostinné.

V úterý jsme po snídani opět nasedli do autobusu a vydali se do významné pravěké lokality Avebury, kde se nachází největší kamenný kruh v Británii . Dále jsme viděli Silbury Hill (největší kamenný hrob v Anglii vysoký 40,5m) a také West Kennet Long Barrow (největší komorový hrob v Anglii). Nejvíce nás ale v tomto dni nadchla návštěva Stonehenge, což je nejslavnější pravěký monument v Evropě. Následovala procházka městem Salisbury a prohlídka opět krásné raně gotické katedrály s největší kostelní věží v Anglii a originálem Velké listiny svobod .
Po prohlídce jsme opět odjeli do našich hostitelských rodin, kde jsme měli výbornou večeři.

Ve středu ráno jsme se opět nasnídali v rodinách a odjeli do slavného univerzitního města – Oxford. Je to opravdu nádherné město plné studentů, kterým velmi závidíme, že studují zrovna tady. Prošli jsme se ulicí High Street a viděli krásný kostel St. Mary the Virgin a Bodleian Library. Nejvíce se nám zde ale líbila prohlídka Christ Church College, kde se v tamní jídelně natáčely scény prvního dílu Harryho Pottera. Bylo opravdu zajímavé být tam, kde před pár lety pobíhaly postavy z tohoto filmu.
Odpoledne jsme také navštívili středověký hrad Warwick Castle, kde jsme mimo jiné viděli i ukázku schopností dravých ptáků. Poté opět odjezd do hostitelských rodin, kde nás čekala poslední večeře s nimi.

Ve čtvrtek jsme si ráno sbalili věci, rozloučili se s rodinami a odjeli do města, kam jsme se asi všichni těšili nejvíce – do Londýna. Tam jsme se nejprve projeli na opravdu obrovském London Eye, odkud byl krásný výhled na celý Londýn. Po tomto zážitku jsme se odebrali do londýnského metra, které nás odvezlo na fotbalový stadion klubu Chelsea, kde jsme absolvovali fascinující prohlídku šaten hráčů a také muzea s trofejemi. Nejen pro kluky to byl úžasný zážitek. Opět jsme nastoupili do metra a odjeli na Oxford Street, kde jsme si všichni nakoupili spoustu suvenýrů, dárků pro rodinu, ale také plno oblečení v Primarku. Londýn se nám opravdu moc líbil. Je to neuvěřitelně krásné město s bohatou historií a mnoha lidmi. Spokojeni a unaveni jsme usedli zpátky do autobusu a odjeli opět do přístavu, kde jsme absolvovali noční jízdu trajektem do Francie a poté jeli autobusem zpátky domů do ČR.
Celý výlet se nám opravdu moc líbil. Odnesli jsme si odtud spoustu zážitků, procvičili se v angličtině a poznali mnoho nových přátel. Hned bychom jeli zas.

Kateřina Sponnerová, Lukáš Touš IX.A

zde najdete fotogalerie