Vítězství 20. ZŠ na krajském turnaji ve stolním tenisu

Ve středu 14. 2. 2024 se ve sportovní hale v Nepomuku konal krajský turnaj ve stolním tenisu, který byl vyhlášen pro kategorii žáků a žákyň druhého stupně (6. a 9. třídy + příslušné ročníky gymnázií). Dvacátou ZŠ reprezentoval jeden tým v kategorii starších žaček (ročníky narození 2008, 2009 a 2010). V této kategorii se sešly zástupkyně tří škol, kromě naší zde startovaly ještě hráčky z domácího Nepomuku a Kaznějova.
V kategorii starších žaček reprezentovaly školy vždy dvě hráčky, náš sesterský tým hrál ve složení Lena Cíglerová a Nela Cíglerová.
Systém turnaje byl jednoduchý, hrál každý s každým, tzn. každý dívčí tým odehrál dva zápasy. Pokud některý z týmů dosáhl tří bodů, zápas skončil. V prvním kole měly naše dívky volno, a proto mohly sledovat své budoucí soupeřky v duelu, ve kterém domácí Nepomuk podlehl Kaznějovu těsně 2:3 na zápasy. Ve druhém kole se naše děvčata představila proti Kaznějovu, který porazila hladce 3:0. Děvčata trénují třikrát týdně a jejich zkušenosti a um byly patrny na první pohled, jelikož i v následujícím zápase porazila Kaznějov taktéž 3:0.
Po dvou výhrách naše dívky opanovaly turnaj, ve kterém neztratily ani set. Zaslouženě si z rukou organizátorů převzaly zlaté medaile.
Děvčatům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a zároveň gratulujeme.

Reprezentanti školy:
Cíglerová Nela, Cíglerová Lena