Veletrh

Dne 29.listopadu se někteří žáci 8. tříd zúčastnili akce ,,Prespektiva technického a odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“. V prostorách školy byly připraveny stánky různých středních škol a odborných učilišť. Každý si mohl vybrat školu, o kterou má zájem, a vzít si letáček, popřípadě zeptat se na informace ohledně studia na škole.
Např. zájemci o SSUPŠ Zámeček si mohli vyrobit placku se svým vlastním motivem. Výroba placky byla velmi jednoduchá, stačilo motiv nakreslit nebo nalepit na kolečko papíru. Ve stánku jej pomocí stroje aplikovali do odznaku.
Po slavnostním zahájení začala vystoupení, která si připravili žáci středních škol a učilišť. První vystoupil žák z SOŠ A SOU obchodu, služeb a provozů hotelů, Plzeň, který nám předvedl barmanskou show s žonglováním. Následovalo vystoupení břišních tanečnic. Dále vystoupily kosmetičky, které byly namaskované jako zombie, kadeřnice, které nám ukázaly různé styly účesů, a pěvecké vystoupení žákyň z SOU Domažlice.Velice nás zaujala profesionální sebeobrana, kterou nám předvedli žáci ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku, Plzeň. Ukázali nám, jak se máme bránit při napadení útočníka se zbraní nebo beze zbraně. Hudební vystoupení na lesní roh nám předvedla Střední lesnická škola Žlutice. Poslední byly taneční kreace žáků ze Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň. Taneční kreace byly velice komické, všechny nás pobavily.
Toto dopoledne se nám velice líbilo a přínosem bylo, že někteří žáci si ujasnili svá další studia na SOU nebo SŠ.

Štěpánka Urbánková a Terezie Simotová

zde najdete fotogalerii