Úspěch žáka třídy IX.A - Jakuba Korbela

Boxeři z Plzeňského oddílu Boxing Club Star přivezli tři medaile z MČR 2012 školní mládeže a Kadetů.

Ve dnech 09.03. - 11.03. 2012 se konalo v Ostravě -Porubě Mistrovství ČR školní mládeže a kadetů pro r. 2012 pro ročníky 98-99 kategorie Šk. mládež a ročníky 96-97 kategorie Kadeti.
Trenéři Radek SEMAN a Petr BRUML přivezli tři své svěřence kteří se na mistrovství nominovali z pravidelných boxerských soutěží Středočeské oblasti.

Ve váze 46kg v kategorii Školní mládež nastoupil Jan KUBALE (ZŠ Na Jordáně Přeštice, 7.B) a v sobotním zápase vybojoval první výhru nad Kramlem (BC Most) a to vzdáním soupeře již v prvním kole. Zajistil si tak postup do nedělního finále!

Dalším borcem byl ve váze do 60kg v kat. Šk. mládež Milan JEŽEK (ZŠ Na Jordáně Přeštice, 6.A), ten si vítězstvím na body proti Schwarzovi (Praha) také zajistil svou účast ve finále!
Želízkem v ohni Plzeňských trenérů byl další závodník ve váze do 60kg v kat. Kadetů finalista MČR 2010 v Děčíně, velmi nadějný a houževnatý závodník Jakub KORBEL (20. ZŠ Plzeň, 9.A.), který v prvním zápase potvrdil svou kvalitu výhrou na body proti T.Bartůňkovi (KBC Příbram) a zajistil pro PLZEŇ třetí účast ve finálových bojích!

Účast všech tří borců z BC STAR PLZEŇ ve finále MČR je obrovský úspěch Plzeňského klubu a potvrzení dobré práce s mládeží.
Ve finále dva naši mladší borci tvrdě bojovali, ale na trofej nejcennější nedosáhli, oba odešli po třech kolech poraženi na body nejprve J.Kubale s M.Bartůněm (KBC Příbram), poté M.Ježek s L.Jindrou (BC Olomouc), ale místo zklamání se radovali ze stříbrných medailí a cen za 2.místo!
Na finálový zápas do 60kg Kadetů nastoupil náš Jakub KORBEL a po třech kolech a skore 25:8 vyhrál nad J.Jiránkem z Děčína a získal titul mistra republiky v kategorii Kadeti pro rok 2012.

Zároveň si prvním místem řekl o místo v širším výběru reprezentace kadetů ČR a tuto nabídku i s tréninkovým plánem mu po zápase osobně předali reprezentační trenéři mládeže ČR.
Dvě stříbrná místa a místo zlaté je zaslouženou odměnou pro borce, trenéry i celý oddíl Boxing Club Star Plzeň a potvrzení toho že tvrdá práce a obětování přináší své úspěchy i nejvyšších soutěžích!