Ukázkový den na SPŠ stavební Plzeň

30. 10. 2012 se zúčastnilo 20 žáků 8. a 9. tříd prvního ukázkového dne v rámci projektu „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“. Navštívili SPŠ stavební v Plzni. Hned u vrátnice byli přivítáni zástupcem této školy Mgr. Petrem Kravcem a byli rozděleni do 4 skupin. V první skupině se žáci seznámili s oborem stavebnictví a mohli si vyzkoušet vytvořit model vlastního domu v 3D za pomoci programu Revitu a vytisknout si ho. Druhá skupina se přemístila do dílen, kde si žáci postavili vlastní konstrukci a otestovali ji při zatěžování (tzv. živá demolice). Viděli zde také ukázky soutěžních prací studentů oboru stavebnictví. I ve třetí skupině se seznamovali se stejným oborem, ale tentokrát si v dílnách vyzkoušeli pokládku zámkové dlažby s využitím laserových měřičů. Poslední skupině byl představen obor geodézie, kde se žáci dozvěděli nové informace o GPS technologiích a pracovali na PC. Po těchto činnostech se přesunuli do školní jídelny, kde bylo pro ně připraveno občerstvení. Závěrečné rozloučení proběhlo v aule zdejší školy, kde se dozvěděli další informace o studijních oborech, nárocích na studium, perspektivách profesního uplatnění a dalším studiu na VŠ. Všichni odcházeli spokojeni a předávali si dojmy z jednotlivých činností, které si vyzkoušeli.

Mgr. Daniela Moravcová a Mgr. Marie Říkovská

zde najdete fotogalerii