Lyžařský kurz ve Švýcarsku

Po dlouhé cestě autobusem jsme kurz zahájili večeří a ubytovali se v několikalůžkových, převážně palandových pokojích.
Denně nás vozil skibus na 1 km vzdálenou kabinovou lanovku, která nás přiblížila k dalším vlekům a sjezdovkám. S výjimkou prvního dne, kdy jsme využily výukový areál pro začátečníky a rozřadili si žáky podle jejich lyžařských dovedností. Odsud vyjela část lyžařů horským vláčkem, tzv. zubačkou.
Postupně se nám vystřídaly všechny typy počasí, od polojasna přes nebe bez mráčku až po slabý déšť, horší viditelnost a nakonec sněžení. Právě přísun nového sněhu působil i zdatnějším lyžařům potíž a nutil je k zdokonalení techniky jízdy. Sjezdovky byly až na poslední den čerstvě upraveny a celý areál byl jen pro nás. Nikde jsme nečekali ve frontách a sedačkové lanovky pro 6 - 8 lidí nám poskytly i pohodlný odpočinek mezi sjezdy. Ty byly dlouhé i několik kilometrů.
Cesta zpět trvala déle hlavně kvůli sněhu na silnici, ale příjezd ke škole kolem 7 hod ráno byl ideální.
Všem se lyžařský kurz tak líbil, že by nejraději zůstali déle.

Za vyučující TV, Monika Žandová