Překvapivý triumf 20. ZŠ na krajském turnaji v piškvorkách

Ve středu 22. 11. 2023 se v Plzni na Mikulášském gymnáziu konal krajský turnaj v piškvorkách, který byl vyhlášen pro kategorii žáků druhého stupně (6. a 9. třídy + příslušné ročníky gymnázií). Dvacátou ZŠ reprezentovaly dva trojčlenné týmy (dívčí tým Mistři piškvorek a chlapecký tým Robča PSG), které se probojovaly do krajského turnaje z oblastního kola. Soupeřem jim bylo dalších 14 týmů z Plzeňského kraje, z nichž většina byla z prestižních gymnázií.
Turnaj byl rozdělen do čtyř skupin po čtyřech týmech. Z každé skupiny postoupily dva první týmy do čtvrtfinále, pro ostatní trojice turnaj skončil. Do skupiny C, ze které vzešli budoucí finalisté, byly nalosovány oba naše týmy. Chlapcům se po vyrovnaných duelech nepodařilo ani v jednom ze tří zápasů zvítězit a turnaj pro ně po skupině bohužel skončil. Naopak děvčata po třech výhrách skupinu C vyhrála a postoupila do čtvrtfinále.
Ve čtvrtfinále se hrálo vyřazovacím způsobem, náš tým v něm drtivě zvítězil 12:0 a v následném semifinále si po výhře 10:2 zajistil finálovou účast. Ve finále dívky opět prokázaly své piškvorkové umění a po vítězství 10:2 mohly slavit nečekaný, ale zasloužený triumf.
Vítězstvím v turnaji se děvčata kvalifikovala do Grandfinále v Brně, kde budou moci poměřit své dovednosti s 31 nejlepšími týmy z České a Slovenské republiky.
Děvčatům přejeme hodně štěstí na brněnském Granfinále, které se koná ve čtvrtek 7. 12. 2023.

Reprezentanti školy:
Tým Mistři piškvorek: Cíglerová Nela, Cíglerová Lena, Divišová Karolína