Pomozme druhým!

Povánočním vyklizením skříní můžete pomoci druhým … Prosím, zastavte se na chvilku a přečtěte si dopis adresovaný všem lidem dobré vůle.

Děkuji. Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Dobrý den,

vím, že ve Vašich myšlenkách jsou především krásné a poklidné Vánoce. Ale ne všude na světě tomu tak je. V jordánském táboře pro syrské uprchlíky Zaatarí panuje hrůzostrašná lidská tragedie a její součástí je i tolik nevinných dětí... Ministerstvo vnitra ČR požádalo Stonožku o urgentní pomoc (viz příloha níže) a Stonožka žádá o pomoc Vás všechny. Velmi nutně bychom potřebovali sehnat velké množství i již použitého teplého zimního oblečení pro děti každého věku - tedy od malých dětí až po ty velké do 18 let.

Sbírka by měla skončit nejpozději do 7. ledna 2014.
Současně bych Vám chtěla popřát krásné a poklidné svátky vánoční..
Vaše Běla Gran Jensen

Nastávající zima zhoršuje už tak těžké životní podmínky uprchlíků ze Sýrie, soustředěných např. v druhém největším uprchlickém táboře na světě v jordánském Zaatarí. Lidé se zde i bez zimy potýkají s drsnými životními podmínkami. V současné době se zde nachází asi 80 tisíc uprchlíků, z toho je skoro polovina dětí. Jejich počet se neustále zvětšuje. Každou noc překročí jordánskou hranici okolo 500 - 700 Syřanů. Mají hlad, jediné v čem ze své země odešli je lehké oblečení, které je před mrazivou vlnou neochrání. V táboře nefunguje centrální vytápění, uprchlíkům, především dětem je zima. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dodává Syřanům celty a pokrývky, nicméně děti v táboře by uvítaly i teplé zimní oblečení, kterého se jim nedostává.