Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje

Žáci 8. a 9. tříd, kteří mají zájem získat informace o středních školách technicky zaměřených, se přihlásili do projektu, který realizuje Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje na základních a středních školách v Plzeňském kraji. Projekt je nazvaný „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“. Jeho obsahem je především organizace ukázkových dnů pro žáky ZŠ na středních odborných učilištích a středních školách v Plzeňském kraji, které poskytují výuku řemeslně a technicky zaměřených oborů. Doplňkovou aktivitou projektu je organizace soutěží technických dovedností pro žáky ZŠ. Hlavním záměrem je představení více jak dvou desítek konkrétních podporovaných oborů a profesí, po nichž je dlouhodobě poptávka na trhu práce. Při ukázkových dnech na SŠ a SOU technického zaměření žáci získají informace o technických oborech, nárocích na studium, perspektivách uplatnění a také si vyzkouší praktickou činnost spojenou s prezentovaným oborem. Zapojilo se 64 žáků naší školy.

Mgr. Marie Říkovská