Osvoboď Plzeň

Naše pětičlenné družstvo „601 skupina speciálních sil“, složené ze čtyř žáků třídy 8. A a jednoho žáka z 9. A, se v květnu zúčastnilo hry Osvoboď Plzeň v rámci Slavností svobody 2011. V 1. kole (vědomostní test) jsme vyhráli krásné 1. místo a postoupili do 2. kola, které se konalo v sobotu 7. května 2011 a do kterého postoupilo 10 týmů. Na tento test jsme se svědomitě připravovali celý týden pod vedením paní učitelky dějepisu Zdeňky Hovorkové.
2. kolo bylo náročné na fyzickou zdatnost. Začátek soutěže byl od 9 hodin a ukončení až kolem 18 hod. Prošli jsme vojenským výcvikem, závodili na raftu, stříleli z airsoftových zbraní, procvičili si také základní znalosti první pomoci.
V další disciplíně „Po stopách plukovníka Nobleho“ jsme si vyzkoušeli boj v ulicích Plzně. Poslední disciplína probíhala na pódiu na náměstí Republiky, kde jsme hádali různá slova, předměty a zkusili si pantomimu. V druhém kole jsme se umístili na 7. místě.

Jaroslav Jícha (kapitán týmu)

Celkový dojem ze soutěže „Osvoboď Plzeň“ je velmi dobrý. Soutěž se konala v sobotu 7. května v areálu Plzeň Plaza v centru města. Plnili jsme různé úkoly, vědomostní i fyzické. Konkurence byla velká. Soutěže se zúčastnili i žáci 1. a 2. ročníku SŠ, takže byl mezi námi i věkový rozdíl, ale i přesto jsme si jako soutěžící vzájemně rozuměli a pomáhali si. Doufám, že se příští rok budu moci opět zúčastnit.

Martin Jíša (člen týmu)

Fotografie z této akce naleznete zde