Okresní kolo v basketbalu mladších žáků

24.3. se v tělocvičně 26. ZŠ konalo okresní kolo v basketbalu mladších žáků. Naše družstvo šlo do turnaje s ambicemi na medailové pozice a s předsevzetím hrát pohledný basketbal. Čekali nás však těžcí soupeři, především pak 25. ZŠ, která má basketbalovou specializaci. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin, první dvě družstva z každé skupiny pak postupovala do semifinále. Hned ve skupině jsme narazili na 25. ZŠ, na kterou jsme přes všechnu snahu nestačili, avšak další dva zápasy ve skupině jsme vyhráli a postoupili do semifinále. V tom nás čekal souboj s vítězem druhé skupiny, družstvem 11. ZŠ. Zápas byl napínavý až do závěrečného hvizdu. Základní hrací doba skončila nerozhodně, a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém jsme 11. ZŠ o jediný koš dokázali porazit a mohli se těšit na finále. Ve finále jsme, podle očekávání, narazili opět na 25. ZŠ a ani podruhé jsme ji nedokázali porazit. V celém turnaji nás porazila pouze 25. ZŠ a zaslouženě jsme získali 2. místo. Chlapcům za předvedené výkony děkuji a věřím, že v dalším školním roce, teď už v kategorii starších žáků, tento skvělý výsledek zopakujeme.

Složení družstva mladších žáků 20. ZŠ

Urbánek Ondřej, Kadaně Filip, Jozič Nikola, Hanák Lukáš, Milfort Lukáš, Milfort Patrik, Strejc David, Forst Michal, Nový Filip,Lauber Jiří

Mgr. Václav Kotous

zde najdete fotogalerii