Obvodní kolo ve florbalu starších žáků

Dne 31.10. proběhlo obvodní kolo ve florbalu starších žáků. Náš tým obhajoval loňský úspěch, kdy postoupil mezi nejlepší v okrese. Turnaj jsme rozehráli hladkou výhrou 2:0 nad 13. ZŠ v Plzni. V čtyřčlenné skupině nás dále čekala dvě derby, s 21. ZŠ a s 25. ZŠ. Prvním soupeřem ze zmíněné dvojice týmů byla 21. ZŠ. Zápas byl oboustranně kvalitní a našemu mužstvu vyšel především začátek zápasu, ve kterém jsme velmi rychle vedli 3:0. Poté však náš soupeř nečekaně přidal, brzy snížil na 3:1, avšak další gól jsme našemu soupeři vsítit již nedovolili. Po dvou zápasech jsme tedy měli dvě výhry, skóre 5:1 a 6 bodů. Ve skupinové matematice to znamenalo téměř jistý postup, obzvláště tehdy, kdy naším soupeřem ve skupině měl být tým 25. ZŠ, který s naším prvním soupeřem poměrně jednoznačně prohrál. Do zápasu jsme nastoupili jako mírní favorité, nicméně jak to ve sportu bývá, před zápasové prognostiky bývají k ničemu a bodová matematika může být ošidná. Po naprostém herním selhání hladce prohráváme 0:4. A tak nás čekal velmi napínavý poslední zápas skupiny. Sešlo se to tak, že náš přemožitel 25. ZŠ měl 6 bodů a skóre 7:3, to ho v tabulce posouvalo před náš výběr, který měl v také šest bodů a skóre 5:5, na třetím místě v tu chvíli byla 13. ZŠ se ziskem 3 bodů a skóre 3:4, poslední bez bodu 21. ZŠ. Čekali jsme tedy s napětím, zda dokáže 21. ZŠ vzdorovat svému soupeři a pomůže nám k postupu alespoň druhého místa. Bohužel výběr 21. ZŠ prohrál i svůj třetí zápas ve skupině a díky tomu13. ZŠ skončila ve skupině druhá se ziskem 6 bodů a skóre 6:6. Rozhodl tedy pouze rozdíl ve vstřelených gólech. Na klucích bylo znát zklamání, ale přesto se dokázali k zápasu o 5. a 6. místo vyhecovat a po samostatných nájezdech vybojovali třetí vítězství a konečné 5. místo. Přestože jsme kromě jednoho zápasu vyhráli vše, přesto nepostupujeme. I takový je někdy sport a mně nezbývá nic, než chlapcům poděkovat za předvedené výkonu a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Václav Kotous

zde najdete fotogalerii