Obvodní kolo ve florbalu hoši

Dne 4. listopadu se na 25. základní škole konalo obvodní kolo florbalu chlapců. Deset družstev bylo rozděleno do tří skupin. Dvě skupiny po třech a jedna po čtyřech týmech.
Náš tým byl rozlosován do skupiny „C“, ve které bylo spolu s námi Církevní gymnázium a 28. základní škola. Naším prvním soupeřem bylo církevní gymnázium, které se v zápase s „osmadvacítkou“ prezentovalo florbalem s dobrou obranou ale málo vstřelenými brankami. Zápas skončil výsledkem 1:1. Po několika dalších odehraných zápasech z ostatních skupin přišlo naše očekávané vzájemné střetnutí. Tento zápas jsme začali aktivně a soupeře přehrávali rychlým, běhavým florbalem. Vypracovali jsme si dost slušných šancí, ale naším jediným problémem byla koncovka, ve které jsme se trápili i díky skvěle chytajícímu gólmanovi soupeře. Teprve v polovině zápasu se nám podařilo vstřelit šťastný gól, který spadl do spodního rohu branky po nepovedené střele Tomáše Janouškovce. Zápas nakonec rozhodla pouze tato branka a my vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
V druhém a zároveň posledním zápasem ve skupině jsme se střetli s 28. základní školou. Zápas jsme opět začali aktivněji než soupeř a hned ve druhé minutě nás po doražené střele ze standardní situace poslal do vedení Michal Žorna. Soupeř se však nepoložil a hned v následujícím střídání srovnal stav na 1:1. Náš druhý útok ale podrželi výborně hrající útočníci Jula Papán a Radek Rovenský, kteří ještě v tom samém střídání každý vstřelili po jedné brance a tak zajistili našemu týmu vedení 3:1. Po těchto dvou uklidňujících gólech jsme zápas dohrávali v pohodě a navíc ještě v přesilové hře zvýšili gólem Tomáše Janouškovce na 4:1. Tímto výsledkem zápas skončil a my se mohli radovat z postupu do semifinále.
Postupová matematika rozhodla jasně a naším soupeřem o postup do finále se stala 25. základní škola. V tomto zápase jsme si už od začátku vypracovali několik slušných šancí a drželi balónek mnohem déle než soupeř. Bohužel ani jedna z našich nadějných šancí neskončila gólem, a to byl pravděpodobně kámen úrazu. Po poločase se navíc dostal náš soupeř do jednoho z mála útoků a my jsme si vybrali všechnu smůlu. Soupeřův útočník ještě za půlkou hřiště nahodil míček na naši branku a nepřipravený gólman nahození pustil mezi nohy. Z tohoto gólu jsme se už do konce zápasu nebyli schopní vzpamatovat a v zápase podlehli „pětadvacítce“ 0:1.
V zápase o třetí místo už jsme asi nenašli motivaci a zápas s 21. základní školou prohráli 2:4.
Nezbývá než doufat, že budou mít kluci příští rok víc štěstí a podaří se jim vyhrát.

Tomáš Janouškovec, IX.A