Návštěva Fakulty pedagogické ZČU

Dne 22. 1. 2024 se uskutečnila výběrová exkurze z fyziky pro žáky šestých ročníků. Žáci navštívili katedru fyziky Západočeské univerzity v Plzni na Fakultě pedagogické, kde mohli zhlédnout zajímavé pokusy z celé fyziky a zároveň si vybrané pokusy vyzkoušet. Připravené byly zajímavé přednášky z oblasti mechaniky, molekulové fyziky, elektřiny a magnetismu. Mimo jiné byly připraveny i interaktivní pokusy z optiky, akustiky, mechaniky či termodynamiky, které si žáci samostatně vyzkoušeli. Exkurze byla pojata jako úvod do studia fyziky a vybraní žáci šestých ročníků mohli prozkoumávat jednotlivé oblasti fyziky na vlastní kůži. Exkurze u mnohých vzbudila zájem o fyziku, zejména díky magnetům, Teslovu transformátoru či experimentům s tekutým dusíkem, které se žákům velmi líbily. Zároveň jim bylo nabídnuto přihlášení se na dětskou univerzitu, kde mají možnost chodit na zajímavé přednášky z fyziky a zhlédnout další experimenty.

Bc. Karolína Hlinková