Krajské kolo v házené starších dívek

V úterý 19.11.2013 se dívky z 8-9. tříd zúčastnily krajského kola v házené, které se konalo v hale 31.ZŠ Plzeň. Po rozcvičce nás čekal první zápas s 31.ZŠ, ze kterého jsme měly největší respekt, jelikož celý tým 31.ZŠ je tvořen hráčkami házené, které každoročně získávají medailová umístění na republikových turnajích .Už od samého začátku hry byla vidět převaha soupeře. Odehrály jsme dobrý zápas, nicméně výsledek 11:4 ve prospěch soupeře je zasloužený. Systém turnaje byl každý s každým, takže jsme měly před sebou ještě další čtyři náročné zápasy.
Druhý zápas jsme bojovaly proti základní škole Zruč- Senec. Tvrdý boj jsme však neustály a prohrály 10:4.
Třetí patnáctiminutový zápas jsme hrály proti ZŠ Přeštice. Všechna děvčata bojovala, ale i přes to jsme se dostaly ke skóre 10:5 pro soupeře.
Předposlední zápas jsme se utkaly proti Starému Plzenci. Síly byly vyrovnané, ale vítěznou pozici jsme si neudržely a zápas skončil 9:6.
V posledním utkání jsme hrály s Gymnáziem Rokycany. V tomto zápase byla vidět převaha našich děvčat, a tak jsme zápas vyhrály 12:5. O krásné góly v tomto zápase se postarala Anička Bílků a Klárka Brabců. Touto výhrou jsme si zajistily výborné 5. místo v kraji. Za zmínku ještě stojí individuální úspěch Kláry Brabcové, která se s 16 brankami stala druhou nejlepší střelkyní turnaje.

Sestava týmu:

Pravé křídlo: Gabriela Šuleková, Adéla Suchá, Karolína Uxová.
Pravá spojka: Anna Bílková.
Střed: Klára Brabcová.
Levá spojka: Lucie Gulová.
Levé křídlo: Anna Kateřina Vízková, Štěpánka Urbánková.
Pivot: Denisa Měsíčková, Anna Kateřina Vízková.
Brankářka: Michaela Hubáčková, Terezie Simotová

Terezie Simotová, IX.B