Cyklisticko turistický kurz

5. - 10. června se žáci 8. a 9. tříd poprvé vydali na cyklisticko- turistický kurz do Žihle. Ubytováni jsme byli na Sklárně, což je stálá škola v přírodě. Po příjezdu nás čekal šok, když jsme zjistili, že v lesích kolem Žihle není signál!!! Nicméně brzy jsme zjistili, že to zas tak špatné není a v případě nutnosti se lze dovolat z několika vybraných míst. První den jsme se rozdělili do tří družstev, jedno pěší /pan učitel Kotous/ a dvě cyklistická
/ paní učitelky Hálová, Zahrádková, Majerová a vychovatel Vláďa/. Odpoledne jsme prozkoumali širší okolí, najeli a ušli jsme pár kilometrů a bohužel nevyhnuli se zraněním, naštěstí jen malým. V dalších dnech jsme se občas museli přizpůsobit počasí, ale přesto jsme zvládli několik půldenních výletů, jeden celodenní, orientační běh , plnili jsme různé úkoly, soutěžili ve družstvech, například i v lesním golfu . Také adrenalinu jsme si užili dostatek, ať už v lanovém centru , při lasergamu i při opravě propíchnutých kol, spadlých a zadřených řetězů či při jízdě v dešti. Kurz se po všech stránkách velmi vyvedl a všichni se vrátili domů unavení, ale šťastní a spokojení.

Mgr. Michaela Majerová

Další fotgrafie naleznete zde