Co dělat v případě ohrožení

Dne 3. 11. 2010 se konal pro žáky 8. a 9. ročníků projekt „Co dělat v případě ohrožení“. Žáci byli poučeni, jak se chovat v krizových situacích, v případě ohrožení života, zdraví a majetku.
Přednáška byla rozdělena do dvou částí. V první části se žáci seznámili s nebezpečími, s nimiž se mohou setkat v běžném životě, a s tím, jak se zachovat, pokud k takové krizové situaci dojde. Děti se zapojovaly do diskuse a za správně zodpovězené otázky dostávaly drobné dárky. V druhé části přednášky byly seznámeny s výjezdovými akcemi hasičů pomocí video ukázky. Součástí byla také demonstrace vybavení, které záchranáři při své práci využívají. Jednotlivé části vybavení si mohly děti přímo vyzkoušet. Na závěr přednášky měli žáci možnost vyzkoušet transportní záchranný vak pro přepravu raněných.
Přednáška se žákům líbila a všichni doufají, že se nebudou muset s hasiči potkat při nějaké záchranné akci.

Mgr. Dagmar Hálová

Další fotgrafie naleznete zde