Boxer Jakub KORBEL přivezl medaili i z MČR 2012 juniorů

Boxer Jakub KORBEL z Plzeňského oddílu BOXING CLUB STAR Plzeň přivezl medaili i z MČR 2012 juniorů

Ve dnech 19. - 21.04. 2012 se konalo v Děčíně Mistrovství ČR juniorů pro ročniky 1994-95 a účast měli zajištěnou i finalisté MČR v kadetech pro r. 2012.
Trenéři Radek SEMAN a Petr BRUML přivezli svého svěřence který se na mistrovství nominoval vítězstvím na MČR kadetů v Ostravě z března 2012.
Ve váze do 60ti kg měl Plzeňský JAKUB KORBEL (ročník 1996 - žák IX.A 20.ZŠ Brojova ul. Plzeň) velkou konkurenci dalších sedmi, většinou zkušenějších starších borců z boxerských oddílů z celé republiky. Ve čtvrtečním losování se určily 4 dvojice do vyřazovacích bojů ze kterých se přes páteční semifinále dostali dva finalisti až do závěrečného sobotního galavečera .
Ve čtvrtečním vyřazovacím souboji se náš borec utkal s Fr. Kovářem (BC Žižkov) a hladce zvítězil již v 1. kole vítězstvím RSC po druhém počítání soupeře. Páteční semifinále s naším závodníkem si zajistil Pavel Mozga (BC Kroměříž) vítězstvím nad T. Lessym (Karviná).Toto semifinálové utkání se zkušeným a dva roky starším soupeřem již náš Jakub Korbel bohužel nestačil, přesto tohle utkání přineslo velmi vyrovnaný boj. Průběžné bodové součty po jednotlivých kolech se lišili vždy pouze o jediný bod ve prospěch jednoho či druhého závodníka. V celkovém součtu bodů 23:22 už ve prospěch soupeře bylo jasné že finále si náš borec nezaboxuje, přesto si vysloužil obrovské uznání všech zúčastněných včetně trenéra reprezentace ČR.
Bronzové třetí místo na MČR juniorů je pro mladého talenta Jakuba KORBELA obrovským úspěchem jeho samotného, ale celého klubu Boxing Club Star Plzeň a jeho trenérů Radka Semana a Petra Brumla.

Trenér Radek Semn a Petr Bruml