Atletický čtyřboj - starší žáci

2.5.2013 proběhlo na atletickém stadionu TJ Sokol SG Plzeň Petřín okresní kolo v Atletickém čtyřboji mladších žáků, kde obě naše družstva dosáhla vynikajících výsledků. 7.5. se pak konala stejná soutěž také pro starší žáky. Motivace, vzhledem k výsledkům mladších žáků, určitě nechyběla, a tak se hned do prvních disciplín naši atleti vstoupili s odhodláním uspět. Sprint vyšel chlapcům o něco lépe, než dívkám, a po prvních disciplinách byli čtvrtí, dívky sedmé. Poté přišly na řadu hody a vrhy, kde šance chlapců na medailové pozice stále ještě přetrvávala, dívky zůstávaly sedmé. Třetí disciplinou byl skok daleký společně se skokem vysokým. Zde obě naše družstva nabrala bodovou ztrátu a do poslední discipliny, kterou je v každém víceboji vytrvalostní běh, vstupovali chlapci ze 7., dívky z 10. místa. Chlapci běželi 1000m, dívky 800m. Byť jsme si v této disciplině věřili na přední pozice, ztráta na medailové příčky byla již značná. Proto alespoň vyzdvihnu individuální výkon nejlepšího našeho vytrvalce Lukáše Touše a nejlepší vytrvalkyně Štěpánky Urbánkové. Lukáš doběhl s celkově druhým nejlepším časem 3 : 11. Ještě předtím však předvedla úctyhodný výkon Štěpánka Urbánková, která, byť ročníkem téměř nejmladší z celého startovního pole, za sebou nechala všechny závodnice a v suverénním čase 2:43 tuto disciplinu vyhrála. Dívky ve víceboji nakonec skončily, stejně jako chlapci, na 7. místě.
Víceboj je královskou disciplinou atletiky, a tak je hrdostí každého závodníka celý závod dokončit s co nejvyšším bodovým ziskem. Děkuji všem, kteří ve všech disciplinách závodili tak, jak nejlépe mohli. Vždyť především překonávání svých vlastních hranic, by měl být ten hlavní motor jakékoliv lidské činnosti, sport nevyjímaje.