V.B - přednáška Evropské omalovánky

Ve středu 6. října jsme jeli na pořad „Evropské omalovánky“. Protože jsme na místo dorazili o něco dříve, prohlédli jsme si v prostorách plzeňské radnice zmenšený model náměstí Republiky, tak jak vypadalo v minulosti.
Samotná přednáška se konala od deseti hodin v prostorách Velkého klubu Magistrátu města Plzně. Prvních 45 minut nás průvodkyně pořadem paní Vítková seznamovala s historií a současností Evropské unie. Pak jsme pracovali ve skupinkách. Každá čtyřčlenná skupina dostala přidělený jeden stát EU. Velvyslanec, cestovatel, průvodce i kuchař měli za úkol připravit pro ostatní děti informace z dané oblasti. Za svůj projev byli všichni na konci pořadu odměněni malými dárečky.
Moc se těšíme na měsíc prosinec, kdy opět navštívíme prostory plzeňské radnice a dozvíme se, jak se slaví vánoce v Evropě.

žáci a žákyně V.B

Zde najdete fotogalerii