Škola v přírodě - V.A

V neděli 13. 06. 2010 jsme se vypravili s ostatními třídami na školu v přírodě do hotelu Belveder v Železné Rudě. Po vybalení a po obědě jsme si prohlédli Železnou Rudu. Po večeři jsme měli maškarní bál, kterého se zúčastnily všechny děti v pěkných maskách.
Další den dopoledne jsme prozkoumali nejbližší okolí Železné Rudy a odpoledne si pro nás 5. B připravila stopovačku. I když jsme zmokli, nevadilo nám to, protože poklad, který jsme našli za to stál. Večer nás navštívil pracovník Horské služby a seznámil nás s její namáhavou, často nebezpečnou, ale záslužnou prací. Bylo to pro nás hodně poučné.
V úterý dopoledne jsme sportovali, měli jsme olympiádu netradičních sportů a hodně jsme se při tom zasmáli. Odpoledne jsme se vypravili na 1214 m vysoký Pancíř. Večer byl táborák. Pochutnali jsme si na opečených buřtech a zazpívali jsme si u ohně táborové písničky.
Ve středu nás čekal celodenní výlet. Po snídani jsme vyrazili přes Hofmanky na Špičácké sedlo, odtud na Černé jezero, dále na vrchol Špičáku a na Čertovo jezero a zpět přes špičácké sjezdovky a Špičák do Železné Rudy. Celkem jsme ušli 22,3 km. Přestože jsme přišli utahaní, stálo to za to poznat krásy nedotčené šumavské přírody.
Poslední den dopoledne jsme pro naše nejbližší nakoupili v Železné Rudě dárečky a odpoledne jsme pro 5.B připravili také stopovačku. Poslední noc nás čekala noční hra - oj , to bylo super!
V pátek 18.06. po snídani jsme se,ač neradi , vydali domů.
Náš pobyt ve škole v přírodě byl zaměřen hlavně na turistiku, celkem jsme ušli 49,3 km. I když nám počasí moc nepřálo, naše škola v přírodě se vydařila, všem se nám moc líbilo a dlouho budeme vzpomínat!!!

Za 5.A Martin Kopecký a Eliška Drtilová