Primární prevence

Žáci prvního stupně se zúčastnili přednášek na téma Jsi on-line a Na světě nejsi sám.
V měsíci září se čtvrté třídy zúčastnily přednášky na téma Jsi – online, kde se dozvěděly o nebezpečí související s kyberšikanou, o zdravotních rizicích při nadměrném používání informační techniky, o vzniku závislosti na informačních technologiích a o způsobu získávání informací v online prostoru.
Žáci druhých tříd se v měsíci říjnu zúčastnili přednášky na téma Na světě nejsi sám. Program přednášky pojednával o vztazích mezi kamarády, o rozvoji zdravého sebevědomí, jak zvládat negativní emoce (hněv, závist).Přednáška žáčky velmi upoutala  a měli spousty zajímavých dotazů, na které jim paní lektorka odpovídala.
Preventivní programy byly financovány z prostředků dotačního programu na podporu primární prevence rizikového chování v roce 2023, kterou vyhlásil Magistrát města Plzně.

Mgr. G. Štrejlová