Country bál

Hned na začátku týdne v pondělí 10.11.2008 se žáci 1. a 2. tříd naší školy mohli těšit na dětský  country bál, který se konal v KD Šeříkova ulice. Už doma se děvčata oblékla do sukní a kluci sháněli kovbojské klobouky. Kdo neuspěl, dostal oblečení a doplňky půjčené přímo na bále, a to od pořadatelky Renaty Zubové.
Děti se naučily několik základních tanečních kroků, které pak za doprovodu živé hudby, známé plzeňské skupiny MHS, vyzkoušely při country tanci.
Tanec nebyl to jediné, co se naučily. Získaly také vědomosti o tom, kdo byli kovbojové, jaké bylo jejich živobytí, jaký význam mělo jejich oblečení a jaká byla jejich zábava ve volných chvílích. Nechyběly ani zajímavé soutěže a závěrečná odměna.
Jako vzpomínku na krásně prožitý country bál si děti odnesly přívěsek s podkovou pro štěstí.

Mgr. Jitka Volfová a Mgr. Vilma Doležalová