Bártndžus

Divadelní představení, které se líbilo

Žáci 4.a 5.ročníků měli minulý týden neobyčejný kulturní zážitek. V Divadle Alfa děti zhlédly představení  Bártndžus. Zajímavou formou zpracovaný příběh o autorovi známých filmů pro děti jako jsou – Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Planeta opic aj. Timothy Buton je známý jako velmi originální umělec s bujnou fantazií a představivostí. V představení hlavního hrdinu čekají dvě nelehké cesty: sen stát se umělcem a najít cestu pochopení a uznání u  svého otce.
Děti se zájmem sledovaly osudy hlavního hrdiny a obdivovaly herecké výkony hlavního představitele A. Procházky ml.
Po skončení představení si žáci  ještě poslechli zajímavé vyprávění  jedné  z hereček o zákulisí divadla a seznámili se s výrobou loutek v divadelní dílně.
Po návratu do tříd měli možnost diskutovat nad touto  inscenací, hovořit o životě a díle tohoto spisovatele  a přemýšlet o cestě za sny, která je cestou složitou a nekonečnou.
Mgr. Dana Kolbeková