Zdravá 5

Zábava, učení, zdravý životní styl. I tak by se dal nazvat program Zdravá pětka, který proběhl v naší školní družině. Je to výukový program Nadačního fondu Albert, který učí děti zásadám zdravé výživy. Lektorka seznámila děti s 5 základními zásadami správného stravování - správné složení stravy a jídelníčku, význam ovoce a zeleniny, pitný režim, zásady hygieny a bezpečnost potravin a poslední, příprava zdravé svačinky. Po úvodní části začaly děti pracovat a soutěžit v soutěžních týmech. Za správné odpovědi získávaly pětky. Nejvíce se dětem líbilo, když si mohly vyzkoušet, zda mají správně naladěné chuťové pohárky a dokáží podle chuti určit jaký nápoj ochutnávají. Je to šťáva, multivitamín nebo hořký čaj? Poslední úkol plnily děti též s nadšením. Na obrázku, který vytvořily z ovoce a zeleniny si mohly nakonec i pochutnat. Všichni jsme si užili skvělou zábavu!

Stehlíková Eva

Zde najdete fotogalerii