Tradiční setkání a těšení na Vánoce

V předvánočním čase se každý rok setkáváme s myslivci z Brodu u Stříbra.    Letos opět přijeli odměnit nejlepší sběrače žaludů a kaštanů. Sebrali jsme jich celkem 1597 kg.

Nejlepší sběrači soutěže:
Tomáš Náhlík – 232.70 kg, Simotová Tereza – 167 kg,
Jakub Hynek – 122.80 kg, Černá Valerie – 118.20 kg,
Bílková Anna – 111.90 kg, Hufeislová Jolana – 94.20 kg,
Šefl Pavel – 77 kg, Hornová Markéta – 69 kg.

Odměny se však dočkali všichni, kteří se do soutěže zapojili. Někde sbíraly celé rodiny, jinde jenom jednotlivci. Tomáš Náhlík prozradil, že jeho největší pomocnicí byla maminka a nějaké kaštany přivezli až ze Šumavy. Ale dvě tajná místa v Plzni prý nikomu neprozradí. Kuba Hynek má strejdu myslivce a proto se jeho rodina také pilně zapojila. Pomáhala i babička.

Celkem se letos do soutěže zapojilo 68 žáků a všem patří poděkování myslivců i zvířátek.

Těšení na Vánoce jsme si ve školní družině ozdobili vánočním koncertem. Paní vych. Kubaňová zajistila orchestr ze tří kamarádů z hudební školy. Moc jsme byli zvědaví, jak se jim vystoupení podaří, protože jeden z nich byl náš spolužák Honza Pazderník. Ten před vystoupením říkal, že ani nemá trému, protože už vystupoval několikrát.

Kluci nám nejen ukázali hudební nástroje – klarinet, baskřídlovku a klavír, ale i krásně zahráli a všichni společně jsme si zazpívali vánoční koledy