Školní družina na farmě

V dubnu jsme s družinou vyrazili na zámecký statek Újezd nade Mží, abychom se dozvěděli, jak se chovají zvířata na farmě a jak se dříve žilo. A protože je jaro, přivítalo nás mnoho mláďat.
Byli jsme rozděleni do dvou skupin a měli jsme průvodce, kteří zábavnou formou vyprávěli o životě zvířat. Ve voliérách jsme viděli několik druhů slepic, holubů, papoušků, kachen a syčící husy. Děti si mohly pochovat králíčky a morčátka. Nejvíce času jsme strávili ve výběhu s ovečkami, kde děti ovečky a jehňátka mohly nakrmit a pohladit. V dalších výbězích nás přivítali tančící pštrosi, kamerunské kozy a ovce, krocani a krůty, koně, oslíci, divoká jalovice, plivající velbloud, lama nebo prase a na závěr si děti mohly na modelu vyzkoušet dojení krav. Všichni byli nadšení, že zvířátka mohli nakrmit a s některými se i pomazlit.