S čerty jsou často i žerty

Pravý pekelný rej jsme ve školní družině zažili během posledního listopadového odpoledne. Divadelní společnost Orfeus za námi přijela se svými ,,Čertovskými pohádkami". Ve dvou krásných příbězích jsme se opět přesvědčili o tom, že zlo je po právu potrestáno a dobro zvítězí, i když cesta je samozřejmě o dost složitější. A připletou-li se vám do cesty ,,rohatí", potom se všechno navíc hodně zamotá. Paní vypravěčka měla mnohdy plné ruce práce. Dětský divák je totiž od přírody neposeda, takže moc rád rozhoduje o tom, co a jak se má vlastně v pohádce přihodit. Její kouzelná kniha tak ustoupila trochu stranou a hlavní hrdinové čekali na pomoc publika. Za hříchy se nakonec moc netrestalo a voda v pekelném hrnci nezačala ani vařit. Zato my jsme odcházeli moc spokojení a těšíme se, co nového nám příště divadelníci zase přivezou.

Bc. Lenka Hirschnerová

Zde najdete fotogalerii