Odpoledne mezi záchranáři

V pátek 23. dubna se před radnicí na Slovanech představily jednotky Integrovaného systému Plzeň. Celá naše družina chtěla vidět jejich techniku a seznámit se s důležitou prací, kterou vykonávají. Městská policie zde měla zásahové vozidlo na odchyt zatoulaných zvířat a pan policista nám vysvětlil, jak takový odchyt probíhá. Mimo program si do svých policejních pout odchytil i pár našich spolužáků. Ale jen na chvilinku. Paní policistky si nás vyzkoušely ze znalosti dopravních předpisů a důležitých telefonních čísel. Děti dostaly velkou pochvalu, protože toho znaly opravdu hodně. Ovšem pan policista, na pravé policejní dvoukolce, neměl konkurenci. Na jeho svezení vydržely děti čekat v dlouhé frontě. Moc jsme mu poděkovali, protože svezl opravdu všechny. Neméně zajímavé bylo i stanoviště první pomoci. Děvčata nám vysvětlila, jak se máme zachovat při nehodách, ale mohli jsme si poskytnutí první pomoci vyzkoušet i prakticky. Všichni záchranáři se k nám chovali moc hezky a my jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací.

Králová Anna ved. vych. ŠD