Návštěva Úřadu práce v Plzni

Ve čtvrtek 6. 1. 2022 navštívila třída IX. B a v pátek 7. 1. 2022 třída IX. A se svými třídními učiteli Informační a poradenské středisko Úřadu práce v Plzni. Cílem besedy v IPS bylo zamyslet se nad jejich plány do budoucna, které by měly vycházet ze schopností, zájmů, školního prospěchu a zdravotního stavu. Získali zde informace o situaci na trhu práce a o profesích, které jsou žádané a vyhledávané zaměstnavateli. Žáci si zde také vyzkoušeli test profesní orientace na PC, který zohledňoval především jejich zájem. Cílem bylo získat představu o středních školách v kraji, jednotlivých studijních oborech a uplatnění absolventa v praxi. Někteří se ujistili, že jejich touha po dané škole je ta správná, další mají o čem přemýšlet. Nám nezbývá než věřit, že se rozhodnou správně a vyberou si studijní či učební obor a následně profesi, ve které by se realizovali a byli spokojeni.

Mgr. Marie Říkovská