Muzeum strašidel

V úterý 9.3.2010 jeli žáci I.B do Muzea strašidel. Při představování děvčat a chlapců se nám chechtala čarodějnice zavěšená ve vzduchu. V hradu Cukrštejn si děti připravily písničku. Zazpívaly ji permoníku Duchmancovi a ten jim za to při jejich zpívání kýval hlavou. Na zavolání :“ Sezname, otevři se!“, se otevřely skřípající dveře do sklepa, kde nás čekala další strašidla – Radouš s oslíma ušima, čerti, Ohnivý pes, Bílá a Černá paní, saracénský čert /velbloud/. Vodník hlídal vodu v hluboké studni, která prý má kouzelnou moc. Kdo se z ní napije, běhá celou noc! Strašidel se báli všichni, ale jen maličko. Rádi jsme se zase vrátili zpátky do přízemí domu, kde jsme si prohlédli další zajímavosti – létající motorové koště ETA TETA , ruku obra, postavu Děprda z Brd, kouzelnou kouli a jiné. Nakonec jsme si koupili drobné suvenýry a jeli zpátky do školní družiny.

Lea Poláková