Kousek ZOO v naší školní družině

Do naší školní družiny přišel na besedu pan Martin Vobruba. Pracuje v Zoologické zahradě Plzeň a o zvířátkách umí zajímavě vyprávět. Soutěžili jsme v určování jednotlivých zvířat podle obrázků a pan Vobruba nám ke každému z nich řekl spoustu zajímavostí z jejich života.

Víte, že třeba s klokanem nemůžeme oslavit jeho narozeniny? Narodí se totiž tak malinký, že nikdo ani neví, kdy se srstí přestěhuje mamince do vaku. Dále jsme se dozvěděli, že oblasti světa, kde zvířata původně žila, jsou v ZOO barevně odlišeny.

Pan Vobruba  nepřišel sám. Přinesl velkou želvu, ale ta si nás moc nevšímala. Celou dobu si pochutnávala na jablíčku. Setkání se nám moc líbilo a slíbili jsme si, že v příštím školním roce ho určitě zopakujeme.

Anežka Kliková