Ekofarma Milínov

Školní družina zamířila den před státním svátkem do Milínova. Místní ekofarma v okrese Plzeň – jih nabízí nejen pro děti mnoho zajímavého, především ale zajímavě a netradičně seznamuje s nelehkým životem tzv. “zdravých zemědělců“ v 21.století. Dřina a práce až do úmoru – to je denní realita mezi zvířaty a polními stroji. A přesně do této hektické pracovní atmosféry naskočili i účastníci výletu během úterního odpoledne. Utlouci máslo, podojit dobytek, nakrmit kozy nebo pečovat o koně – to byly jen některé z dovedností, které jsme si vyzkoušeli. Chvilka odpočinku, svačinka a znovu do práce – bio potraviny – jak chutnají, kde je můžeme koupit, v čem jsou lepší než ty ostatní a co všechno čeká obilné klasy, než skončí v pytlíku s nápisem „mouka“. Že by toho bylo trochu moc na jeden výlet? Vůbec ne, slzičky a ujištění, že „zase přijedeme“, to byla slova dojatých dětí. A my se těšíme, že se do Milínova znovu brzy vypravíme.

Lenka Hirshnerová