Dopravní soutěž

Poslední dubnová středa patřila na 1.ZŠ na Lochotíně dopravní soutěži plzeňských škol. Dovednostního klání žáků pátých tříd se účastnilo celkem osm družstev, mezi nimiž nechyběli ani zástupci 20.ZŠ, kteří si během celé soutěže vedli výborně.
Praktické testování z dopravní výchovy pod dohledem členů Policie České republiky zahrnovalo mnoho náročných úkolů – např. jízdu zručnosti mezi kuželkami a úzkým prahem, projíždění stanovišť podle číselného označení v daném limitu i vyhodnocování dopravní situace a následné rychlé rozhodnutí na dopravním hřišti v modelovém terénu křižovatek a dopravních značek. V závěru byly všechny děti seznámeny s výsledky i s přestupky, kterých se dopustily.
Družstvo 20.ZŠ v soutěži nakonec nenašlo žádného přemožitele a suverénně vyhrálo.
Nejlepší z vítězného družstva byl Vítězslav Rout z V.A, který obsadil první místo a Lucie Adlerová, rovněž z V.A skončila na krásné bronzové příčce.

Mgr. Ilona Jehličková