Den Slovan 2013

Předposlední červnový týden nabídl návštěvníkům druhého plzeňského obvodu tradiční akci ve Chvojkových lomech. Den Slovan v pátek 21. června navštívily také děti z naší školní družiny. Pestrý soutěžní program a krásné počasí si všichni užívali plnými doušky. Hlavním magnetem byla pro děti jednotlivá stanoviště, na kterých musely plnit spoustu úkolů. Vždyť kdo by si nepřál porazit kamaráda ve vědomostním kvízu, nebo ho udolat ve skákání v pytli! Ale došlo i na týmové hry. Pexeso v trávě prostě pomoc toho druhého potřebovalo, stejně jako hody míčkem na cíl, srážení medvědů textilními míčky, balancování na pohyblivé podložce nebo papírový chodník. Také provázkové bludiště nebylo vůbec jednoduché. Najít ukrytý bonbón se zavázanýma očima - to je hodně náročné i pro dospěláka. Velmi zajímavé bylo i poskytování první pomoci pod vedením týmu zdravotníků. Každý účastník dostal po odevzdání hrací karty samozřejmě i odměnu. Z parku se nám vůbec nechtělo. Uteklo to prostě rychle! Už teď se těšíme nejen na prázdniny, ale na další družinové akce v příštím školním roce.

Lenka Hirschnerová