Výstava

Žáci druhého stupně, kteří se zajímají o výtvarné umění, se zúčastnili 27. 4. 2023 výstavy v galerii Mánes v Praze. Výstava „Velcí mistři renesance“ poprvé spojuje nejvýznamnější umělecká díla jako vysoce kvalitní reprodukce z celkem 12 předních světových center umění pouze na jednom místě. Forma prezentace světoznámých děl byla srozumitelná i pro děti. Měly možnost poslechnout si komentář k jednotlivým dílům namluvený známým hercem Janem Přeučilem. Žáci se seznámili s vystavenými díly, která jsou známá po celém světě i díky tomu, že byla nesčetněkrát kopírována či parodována – včetně reklamy, např. Da Vinciho „Vitruviánský muž“, či Michelangelova freska „Stvoření Adama“ (dotek Boha a Adama) .
 Součástí zájezdu byla i vycházka na Vyšehrad, odkud je nádherný výhled na celou Prahu.
Děkuji rodičům za kladnou odezvu.

napsala: Mgr. Jolana Pacovská